Artykuły

BMW Wrocław. Stando Service

Drogie Pompowanie

BMW Wrocław. Stando Service

img-1

Każdy, kto ma do czynienia z samochodami, przeżył jakąś nietypową historię, miał do czynienia z awarią czy usterką związaną ze swoim autem. Ponieważ BMW TRENDS jest o Was i dla Was, drodzy Czytelnicy, z przyjemnością udostępniamy nasze łamy dla Waszych opisów takich właśnie niecodziennych sytuacji. Mamy nadzieję, że pomogą uniknąć kłopotów, rozwiązać zagadkowe historie, a wszystkim użytkownikom cieszyć się z przyjemniej i bezpieczniej jazdy ukochanymi BMW. Oto pierwsza z historii przesłana przez BMW STANDO SERVICE.

Pewnego słonecznego dnia przyjechał do nas miły pan swoim ukochanym BMW E39 ze skrzynią automatyczną. Poinformował, że auto nie przełącza biegu na wyższy i jedzie na 2 lub 3, dopóki „coś się nie wydarzy i przerzuci”. Zaproponowaliśmy diagnostykę komputerową. Pan ze wzburzeniem stwierdził, że jesteśmy kolejnymi naciągaczami i opowiedział swoją historię. Okazało się, że był już w kilku serwisach w Niemczech i w Polsce. Wszędzie przeprowadzano, oczywiście

Wysokie obroty

BMW Wrocław. Stando Service

img-1Zdarza się, że właściciel samochodu przez roztargnienie związane z codziennymi kłopotami lub przez myślenie „wiem wszystko i nie muszę się więcej uczyć” doprowadzają do śmiesznych sytuacji.

Pewnego dnia przyjechał do nas klient w BMW 530d (kierowca taxi o dużym doświadczeniu zawodowym). Poinformował, że ma kłopoty z wolnymi obrotami – nie spadają poniżej 1.100 obr./min i skrzynia automatyczna na światłach strasznie ciągnie do przodu, tak że musi mocno trzymać hamulec. Ktoś powiedział mu, że ma problem z podciśnieniem w silniku albo tzw. fałszywym powietrzem. Zastanowiło to nas, więc zaproponowaliśmy, żeby zajrzeć pod maskę. Klient zademonstrował, jak to obroty wysoko stoją. Poprosiliśmy, żeby wpuścił naszego mechanika na miejsce kierowcy. Klient stanął z tyłu, mechanik wykonał jeden ruch i poprosiłem o sprawdzenie, czy wszystko już jest w porządku. Pan wsiadł do auta i zapytał, jak to zrobiliśmy, bo on męczył się z tym problemem od jakiegoś

BMW 320ti – Niesamowita historia

BMW Wrocław. Stando Service

img-2

Przedstawiamy zaskakującą historię jednego z naszych klientów, który po wielomiesięcznej walce z używanym BMW 320ti znalazł rozwiązanie problemu w naszym serwisie.

W maju 2010 roku po sprzedaży wcześniejszego auta zacząłem poszukiwania mojego wymarzonego auta, czyli BMW E46. Chciałem żeby miał benzynowy motor. Trafiłem przez przypadek do handlarza aut, który 17 maja przesłał do mnie takiego @ cytuję: “Czesc. Bardzo ciekawe auto. Do pomalowania zderzak, reszta mysle polerka. Auto ma M-PAKIET” Dosłał też kilka zdjęć, i zadzwonił, że auto – igła”.

Pooglądałem zdjęcia, sprawdziłem ceny na rynku i opinie o 2000 cm benzynowym silniku i byłem zachwycony. Auto prezentowało się świetnie, cena była o około 2 tys niższa niż rynkowa. Normalnie taka okazja zaświeciłaby mi w głowie czerwone światełko, ale sprzedawca był krewnym, więc poniosły mnie emocje. Wpłaciłem znaczną zaliczkę i zgodziłem się na zakup auta.

Pod koniec maja

Gdy pęknie tarcza hamulcowa…

BMW Wrocław. Stando Service

img-3Choć samochód wydaje się w pełni sprawny, może stwarzać poważne niebezpieczeństwo. Mowa o pękniętych tarczach hamulcowych na tylnej osi, która to usterka została stwierdzona w BMW 760i E65. Pęknięcie może być katastrofalne w skutkach.

W opisywanym przypadku w BMW 760i klocki hamulcowe zostały wymienione na nowe, podczas gdy tarcze były w dolnej tolerancji wymiany – grubość tarcz nie kwalifikowała ich do niezwłocznej wymiany, były jednak już mocno zużyte. Samochód trafił do naszego serwisu. Okazało się, że tarcze na tylnej osi są uszkodzone – stwierdziliśmy pęknięcia w miejscach, w których nie powinny powstać. Skutki takiej usterki mogą być bardzo poważne – jeżeli pęknięta tarcza złamie się podczas jazdy, może zablokować koło. W konsekwencji kierowca nagle traci panowanie nad pojazdem, co może doprowadzić do wypadku.

 

Taka fura, a jest chmura

BMW Wrocław. Stando Service

img-4

Od pewnego momentu można wykorzystywać BMW serii 635i, 645i, 735i oraz 745i do produkcji efektów wizualnych w dyskotekach.

    Back to top