BMW serii 3 – 5 gwiazdek Euro NCAP

source Nowe BMW serii 3 zostało poddane kolejnemu testowi. Tym razem nie był to jednak wyścig z biegaczem, a próba Euro NCAP. Trójka została bezlitośnie porozbijana i poddana ocenie ekspertów. Zobaczcie, jak seria 3 poradziła sobie z wymagającym testem.
Trójka wypadła znakomicie, osiągając maksymalną notę 5 gwiazdek. Samochody były rozbijane według różnych scenariuszy, począwszy od klasycznej „czołówki”, a skończywszy na potrąceniu pieszego. We wszystkich przypadkach, łącznie z uderzeniami bocznymi, siły oddziałujące na pojazd były rozprowadzane po zdefiniowanych konstrukcyjnie strefach i pochłaniane przez strefy zgniotu. Do oceny przyczynił się również wysoki poziom wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa, obejmujący komplet poduszek powietrznych czołowych i bocznych, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, aktywne zagłówki z przodu czy mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX.
BMW dba nie tylko o swoich pasażerów, ale i o przechodniów, którzy mogą zostać potrąceni przez bawarskie auto. Przedni zderzak oraz maska auta są skonstruowane w sposób, który zmniejsza ryzyko odniesienia poważnych obrażeń przez nieszczęsnych pieszych, mogących mieć nieprzyjemność bliskiego spotkania z frontem Trójki. Pojazd dba nie tylko o bezpieczeństwo podczas zderzenia, ale i o zapobieganie wypadkowi. Systemy takie jak DSC i wskaźnik ciśnienia w oponach są standardem, zaś za dopłatą dostępny jest system Enhanced Emergency Call, który rozpoznaje lokalizację wypadku i wzywa na to miejsce odpowiednie służby.
ncap1
Seria 3 F30 dołączyła do BMW X1, serii 5, X3 oraz serii 1, które również otrzymały maksymalną ocenę w teście Euro NCAP.
zdjęcia (c) BMW
Categories: ,